O nas

MA BICHE TO BIELIZNA, KTÓREJ GŁÓWNĄ WARTOŚCIĄ JEST BIODEGRADOWALNOŚĆ I NATURALNE MATERIAŁY. 

NA RYNKU KORONEK I TIULI KRÓLUJĄ WŁÓKNA SYNTETYCZNE. ICH PRODUKCJA JEST BARDZO SZKODLIWA DLA ŚRODOWISKA I CZŁOWIEKA, PONADTO POCHODNE ROPY NAFTOWEJ NIE ROZKŁADAJĄ SIĘ W ZIEMI. SENSUALNA BIELIZNA Z NATURALNYCH MATERIAŁÓW TO RZADKOŚĆ. MA BICHE TO ZMIANA PODEJŚCIA DO BIELIZNY I POWRÓT DO NATURALNYCH SUROWCÓW, TO LUKSUS DLA SKÓRY I ZDROWIA ORAZ UKŁON W STRONĘ MATKI ZIEMI.

PRAGNIEMY ZACHĘCAĆ KOBIETY DO UWAŻNOŚCI W KWESTII SKŁADU UBRAŃ, W TYM OCZYWIŚCIE BIELIZNY ORAZ SKŁONIĆ DO REFLEKSJI. ZASTANÓWMY SIĘ, JAKIE WŁÓKNA CHCEMY NOSIĆ TAK BLISKO NASZEGO CIAŁA.


CZYM WYRÓŻNIA SIĘ MARKA?

ELEGANCKĄ BIELIZNĘ DOSTĘPNĄ NA RYNKU TWORZY SIĘ Z POCHODNYCH ROPY NAFTOWEJ, INACZEJ MÓWIĄC- Z PLASTIKU. MA BICHE UŻYWA TYLKO NATURALNYCH WŁÓKIEN. TO ZDROWA ALTERNATYWA DLA SYNTETYCZNEJ BIELIZNY.

CZY DZISIEJSZE FRANCUSKIE KORONKI TO PLASTIK?

NIESTETY TAK. POLIESTER, POLIAMID, NYLON TO W SKRÓCIE PLASTIK. PERSPEKTYWA, ŻE NASZE RZECZY OSOBISTE BĘDĄ ZALEGAĆ W ZIEMI KILKASET LAT JEST NIEWYGODNA, ALE ZACHĘCAMY, BY W TEN SPOSÓB MYŚLEĆ O ZAKUPACH I OTACZAJĄCYM ŚWIECIE. TO DOBRE I PIĘKNE SPOJRZENIE.

CZY JEDWAB JEST BIODEGRADOWALNY?

TAK. DLA ZACHOWANIA FUNKCJI PRAKTYCZNEJ UŻYLIŚMY TYLKO NIEZBĘDNEJ ILOŚCI GUMEK, KTÓRE ZAWIERAJĄ ELASTAN. WSZYSTKIE INNE DODATKI WYKONANE SĄ Z METALU. DO PRODUKTÓW ZAŁĄCZAMY INSTRUKCJĘ DOTYCZĄCĄ ODDZIELENIA ICH OD GŁÓWNEGO MATERIAŁU W CELU PRAWIDŁOWEJ UTYLIZACJI. WYCHODZIMY Z ZAŁOŻENIA, ŻE WARTO ZACZYNAĆ TAKIE DZIAŁANIA OD PRODUCENTA.

CZYM WYRÓŻNIA SIĘ JEDWAB? DLACZEGO NIE PRODUKUJE SIĘ BIELIZNY Z NATURALNYCH MATERIAŁÓW?

JEDWAB JEST BARDZO DROGI, NATOMIAST POLIAMID CZĘSTO KOSZTUJE KILKA ZŁOTYCH. DOSTĘPNOŚĆ WŁÓKIEN SYNTETYCZNYCH O BIELIŹNIANYM WYKOŃCZENIU- KORONEK, TIULI, SIATEK JEST TEŻ O WIELE WIĘKSZA. JEDWABNY TIUL TO RZADKOŚĆ, POLIESTROWY TO STANDARD. WIEDZA NA TEMAT SKŁADÓW MATERIAŁÓW TEŻ DO NIEDAWNA BYŁA NIEWIELKA. 

JEDWAB MA SZEREG INNYCH DOBRYCH DLA ZDROWIA WŁAŚCIWOŚCI. JEST NA PRZYKŁAD ANTYALERGICZNY. WŁÓKNA JEDWABIU SĄ Z NATURY BARDZO DELIKATNE I LEKKIE. ŁATWO ZAPOMNIEĆ, ŻE MA SIĘ NA SOBIE UBRANIE. MUSZĄ BYĆ JEDNAK ODPOWIEDNIO PIELĘGNOWANE, NA PRZYKŁAD PRANE RĘCZNIE W ODPOWIEDNIEJ TEMPERATURZE.

CZY ŁATWO PRODUKOWAĆ W POLSCE BIELIZNĘ Z JEDWABIU?

BARDZO TRUDNO. PRZEDSTAWICIELE RYNKU BIELIŹNIANEGO PATRZYLI NA TEN POMYSŁ Z NIEDOWIERZANIEM, SUGERUJĄC PÓJŚCIE UTARTYM SCHEMATEM. DOSTALIŚMY WIELE ODMÓW. JEDWAB JEST TRUDNYM MATERIAŁEM. WYMAGA CZASU I PRECYZJI. NIE MA TUTAJ MOWY O SZYBKIEJ I MASOWEJ PRODUKCJI. SZWALNIE MOGĄ W TYM CZASIE USZYĆ KILKASET SZTUK RZECZY Z POLIAMIDU CZY POLIESTRU. TO DLA NICH BARDZIEJ RENTOWNE.

CZY NIE CHCIELIŚMY ZMIENIĆ KIERUNKU NA SPRAWDZONY I RENTOWNY?

NIE. CHCEMY TWORZYĆ WYŁĄCZNIE RZECZY, KTÓRE ROZŁOŻĄ SIĘ W ZIEMI.

DLACZEGO BIELIZNA?

UBRANIA MOŻEMY KUPIĆ W VINTAGE SHOPACH. BIELIZNY NIE.

CZY MA BICHE TO BIELIZNA TYLKO NA SPECJALNE OKAZJE?

CZĘSTO SŁYSZYMY OD KOBIET, ŻE ZAKŁADAJĄ TAK ZWANĄ "ŁADNĄ" BIELIZNĘ PO TO, BY JĄ SZYBKO ZDJĄĆ. NIESTETY KONTEKST EROTYCZNY TO NIE JEDYNY POWÓD. CZĘSTO PO PROSTU TRUDNO W NIEJ FUNKCJONOWAĆ. NOSZENIE BODY Z POLIAMIDU POD OBCISŁYMI DŻINSAMI, CZY PRZY TRZYDZIESTOSTOPNIOWYM UPALE NIE KOJARZY SIĘ Z KOMFORTEM. NA PEWNO NIE JEST TO ZDROWE. JESTEŚMY DLA ŚLICZNYCH KORONEK BARDZO WYROZUMIAŁE, ALE PO POWROCIE DO DOMU NATYCHMIAST CHCEMY POZBYĆ SIĘ STANIKA. NIEJEDNA Z NAS ZNA DOSKONALE TEN ODRUCH.

POCZĄTKOWO SĄDZILIŚMY, ŻE JEDWAB BĘDZIE ZBYT KRUCHY, BY GO NOSIĆ NA CO DZIEŃ. SZYBKO OKAZAŁO SIĘ, ŻE TO NIEPRAWDA. PRZETESTOWALIŚMY PRODUKTY BEZ TARYF ULGOWYCH- ZDAŁY EGZAMIN! TO BIELIZNA NIE TYLKO NA SPECJALNE OKAZJE.

ROZMIARY MA BICHE

STANIKI W PIERWSZEJ KOLEKCJI KOŃCZĄ SIĘ NA ROZMIARZE D I OBWODZIE 85 CM. WIĘKSZE PIERSI WYMAGAJĄ JUŻ INNYCH KONSTRUKCJI I DODATKOWYCH WZMOCNIEŃ. BĘDZIEMY JESZCZE ROZMAWIAĆ Z KLIENTKAMI O ICH POTRZEBACH.

MÓWCIE O NAS ZNAJOMYM. POZWÓLCIE SOBIE NA LUKSUSdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl